HYPNOFERTİLİTY

 İnfertil çiftlerin yaklaşık üçte birinde çocuk sahibi olmalarını engelleyen tıbbi bir neden yoktur.  Bu duruma açıklanamayan yada tanı konulamayan infertilite  denir. “Açıklanamayan infertilite” tanısı almak, infertil bir çift için belki bir anlamda üzücü, belki de organik bir problemin olmaması sevindirici olabilir. Bu çiftler gebe kalma şanslarını artırmak için, her türlü ilaç tedavileri, aşılama, tüp bebek, belki tamamlayıcı ve geleneksel tıp yöntemlerini denemiş olabilir. Bir sürü parasını ve paylaşılamayacak kadar kıymetli duygularını bu uğurda harcamış olabilir. Modern tıbbın imkanları sizlerin çocuk sahibi olmanıza yeterince destek sağlamamıştır.

Bebek sahibi olmayı etkileyen stres ve bazı tıbbi müdahalelerde ki başarısızlıklar işimizi daha da zorlaştırır. Hypnofertilite doğurganlığı arttırmanın ve hatta tüp bebeğe giden süreçte pozitif iyileşme için doğal ve etkili bir yoldur.  Böylece her çiftin kalabalık aile olma şansını yükseltir. Hypnofertilite sayesinde  tüp bebekte bile gebe kalma oranı 2 kat artar. Tüp bebek yapılmasına rağmen gebe kalamayan sayısızca tüp bebek denemeleri yaşayan çiftleri düşününce bunun önemi daha iyi anlaşılıyor.  Diğer tedavi yöntemlerinden farklı olarak hem erkek hem de dişi ebeveyne faydalı olabilir. Güvenli bir yöntemdir, ilaç , risk veya pahalı ekipman gerektirmez.

Yıllarca uygulanan değişik tedavi seçeneklerine rağmen bebek sahibi olamamak çiftler üzerinde önemli bir stres kaynağı olmuştur. Artan stres de doğurganlık hormonları üzerine olumsuz etki yapmaktadır.  Stres, vücudun embriyo implantasyonundan önce uterusun hazırlanmasına yardımcı olan bir hormon olan progesteron üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Progesteron, hamilelik sırasında da önemlidir.

Stresli zamanlarda, bir kadının vücudu stresi kontrol etmeye yardımcı olmak için daha fazla kortizol ve adrenalin üretir, ancak kortizol ve adrenalin yapmak için progesteron kullanılır ve bu, sağlıklı bir hamilelik elde etmek ve sürdürmek için gereken vücuttaki progesteron miktarını düşürür

Hypnofertilite stresi azaltmak için kullanılırken, bir yandan bebek sahibi olmanızı engelleyen ve sizi ketleyen bilinç dışı alandaki duygularınızla çalışır ve onlarla yüzleşmenizi sağlar. İşte orada sorun çıkan ve kendini tıkayan sistemi düzenlersiniz.

Hipnofertilite’nin temelini HypnoBirthing felsefesi oluşturmaktadır, temel ilkesi, doğurganlığın doğal bir işlev olduğu gerçeğidir. Bu çalışma ile doğurganlıktan çok daha fazlasına doğal sürece odaklanılır.

İnfertiliteile ilgili sorunları yaşarken, kontrolünüz dışındaki olaylar için kendinizi  suçlayabilir, neden ve niçinlerle uğraşıp zihninizi çok daha fazla yorabilirsiniz.

HypnoFertility teknikleri sayesinde bedeninizi kontrol etme gücünüz ve gebe kalma isteğiniz artar. Burada bedeninizde stresinizi tetikleyen döngünüzü fark edebilir ve onunla nasıl başa çıkacağınızı keşfedersiniz. Böylece zihin ile beden arasındaki bozulan denge düzenlenir.

Kendinize ve içinizdeki çocuğa nezaket ve sevgiyle davranmayı öğrendiğinizde zihninizi yoran otomatik olumsuz düşünce ve duyguların zamanla pozitifleştiğini görürsünüz. Kendinize olan inancınız ve güveniniz artar. Hypnofertilite sayesinde sadece doğurganlık değil, fizyolojik konularda duygular etkilenir. Bütün bu çalışmalar bilinçdışı zihnimizin derinliklerinde gerçekleştirilmektedir.

Hypnofertilite programım her kadının kendine özgü ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Böylece hamile kalma olasılığını artırabilir. Stres, duygusal engeller, olumsuz düşünceler ve inançlar bedenden uzaklaştırılarak doğal olarak yada tıbbi desteğin başarı şansı en yüksek düzeye çıkarır.